Кошик
485 відгуків
+380 (66) 561-28-34
+380 (73) 886-27-62
Меблі, товари для дому від компанії "Інтернет-магазин Орфей"

Мальовничість і пластичність форм Модерну

Мальовничість і пластичність форм Модерну

Ви зіткнулися з необхідністю вибрати дизайн інтер'єру для своєї квартири, будинку, офісу? Природно, відразу перед вами постає питання - яке стилістичне спрямування віддати перевагу. Всі сучасні проекти інтер'єрів так чи інакше ґрунтуються на створених в процесі розвитку цивілізації архітектурних стилях... Уважний погляд на будь-супер-нові колекції елементів інтер'єру покаже, наприклад, вплив готики, неокласицизму, модерну... А тому знання основних особливостей існуючих стилів допоможе вам підібрати те, до чого лежить ваша душа, і зробить майбутнє приміщення максимально відповідним вашому внутрішньому світу.

Стиль Модерн

Інтер'єр в стилі модерн властива щедра мальовничість, мальовані елементи, пластичність форм меблів особливі способи декорування, наявність знакових деталей і фрагментів. Все це разом відсилає до історичного стилю, одним з гасел якого став колись девіз: «Назад, до природи». Подібний прийом активно експлуатується і сьогоднішніми дизайнерами. Легко пізнавані риси модерну - це плавні, що перетікають один в одного лінії, що повторюють досконалість природних рослинних форм. На відміну, скажімо, від того ж класицизму з його детальної строгістю і стрункістю, тут все якраз навпаки: легка недомовленість, асиметрія і вигин, складний малюнок - елементи, що сприяють асоціативним сприйняттям форм і силуетів. Подібні сентенції можна віднести до розряду основних декоративних ознак стилю модерн. Однак не менш важливо дотримати і архітектурний аспект, який виражається не тільки у планувальному рішенні всього будинку, але і в окремих конструктивних елементах інтер'єру - віконних і дверних отворах, формах арок, функціональних стельових балках, оформленні сходів і т. д.

Багато в чому виразність стилістики модерну досягається і за рахунок облицювальних матеріалів. Наприклад, керамічної плитки, яка стала традиційним матеріалом для сьогоднішніх інтер'єрів всіх стилів і напрямків. Тим не менш у своєму модерновому втіленні вона обов'язково супроводжується орнаментом - геометричним (класичним грецьким меандром) або флореальним (з характерними промальовування у вигляді спіралей і завитків).

В оформленні стін знаходять застосування як шпалери (у традиційному варіанті - малюнок з вертикальною смугою), частіше вінілові, володіють багатою фактурою, так і різні види декоративних штукатурок. Іноді в інтер'єрах використовується поєднання матеріалів, наприклад, верхня частина стін може бути затягнута шовком або пофарбована фарбою, а нижня - облицьована панелями з дерева тих же порід, що і меблі. Дерево досить часто можна зустріти і в оформленні стелі.

Підлогові покриття сьогодні представляють собою більш багату, ніж сто років тому, палітру. Однак естетика багато в чому залишилася колишньою: дерев'яна дошка, що демонструє природну красу природного матеріалу, набірний паркет з характерними зігнутими елементами в стилі модерн і, звичайно, підлогова плитка - мальовнича або, навпаки, монохромна, майстерно зістарена і передає колорит епохи.

Будинок в стилі модерн слід сприймати як єдиний організм, у якому кожна деталь - будь то планування кімнат, приліжковий столик, люстра на кухні або гачок для рушника у ванній кімнаті - однакова важлива. Будь-яка дрібниця - якщо не авторська робота, то принаймні елемент, підібраний з величезною увагою. На щастя, сьогодні можна без зусиль знайти світильники, що імітують стилістику модерну, з плафонами, що нагадують форми розкривного квітки, традиційно лілії. В оздобленні вітальні обов'язково повинні бути столи і стільці з вигнутими ніжками; основний оббивний матеріал для м'яких меблів - атлас і шовк. Кольори - неяскраві, приглушені, краще півтони. Особливо популярна світло-зелена гама і відтінки бузкового. Характерні перлинно-сірі кольори, а також насичені золото і охра. В цілому обстановка може нагадувати атмосферу декадентського салону початку століття, з приглушеним мерехтінням срібла і перламутровим блиском.

Та же корпусная мебель, без которой, наверное, сложно обойтись в интерьере сегодня, может обладать яркими чертами стиля модерн. В ней обязательно должно найтись место своего рода художественным «излишествам»: матовому или цветному остеклению, зеркалам с фаской, изящной фурнитуре, перламутровой интарсии, вставкам из слоновой кости и т. д. При выборе мебельного гарнитура достаточно обратить внимание на предметы с преобладающей плавной линией, изогнутыми очертаниями и щедрой природной фактурой.

Прелесть создания обстановки в стиле модерн еще и в том, что от нее нас отделяет не столь уж большой временной интервал. Поэтому при желании интерьер можно оформить и оригинальными вещицами начала прошлого века.

Если уж не мебелью, то во всяком случае аксессуарами. Так, например, длинноногая бронзовая цапля под лестницей в гостиной или небольшая пепельница в форме ракушки, украшающая полочку у дивана, станут не менее красноречивыми символами, чем неправильной формы изогнутая арка, соединяющая гостиную и столовую, или рисунок на полу, напоминающий морскую волну. Добавить сюда пальму в кадке, деревянную трость с медным набалдашником, «случайно» забытую в углу, и сигару на ломберном столике, дымящуюся в круге света от лампы с тканым абажуром - и чем не модерн?!

Пристрастие этого, считавшегося некогда декадентским стиля ко всякого рода художественным аксессуарам и милым безделицам можно использовать себе во благо. Ведь, как известно, все в нашей жизни складывается из мелочей. А в случае с модерном - из красивых мелочей. Стоит вспомнить, что в основу деклараций модерна была положена знаменитая фраза Ф. М. Достоевского: «Красота спасет мир». В этом смысле модерн полностью подтвердил поставленную им самим задачу - создание красивого стиля для красивой жизни.

В Інтернет-магазині «Орфей» ви можете купити: меблеві гарнітури, вітальні набірні, вітальні стандартні, спальні, дитячі меблі, прихожі, комоди, пеленальні столики, матраци.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner